Подсказка киевлянину

Если поломан светофор

   Большинство киевских светофоров обслуживает КП "Киевдорсервис". В случае любых поломок и неисправностей светофоров можно не только звонить в Контактный центр Киева 1551 или писать заявку через сайт КЦ, но и напрямую обращаться к диспетчерскому пункту (работает круглосуточно) для принятия оперативных мер реагирования.

Контактный номер телефона центрального диспетчерского пункта КП "Київдорсервіс" -

(044) 400-85-58.

Что делать если затопили соседи?

Если Вы затопили соседей, то скорее всего придется компенсировать т.к. ниже описано как соседям с вас добиться компенсации. Если же еще это не произошло или происходит в данный момент, то есть возможность застраховаться самому и застраховать своё имущество, потому что есть страховые компании, которые страхуют квартиры без осмотра и оценки

Например, если снимать или сдавать квартиру и застраховаться, то это как раз тот случай когда можно избежать многолетних разбирательств как компенсировать ущерб.

Затоплення квартири? На жаль, таке може статися з кожним, але не кожен знає яких дій необхідно вжити, коли трапляється така ситуація.

            Так, незалежно від обставин та причин затоплення квартири Ви маєте право на відшкодування завданих Вам збитків, це передбачено п. 1 статті. 22 Цивільного кодексу України (далі ЦК України), де зазначається фізична особа, яка отримала збиток внаслідок порушення її цивільного права, має право на відшкодування таких збитків, статею 1166 ЦК України, у якій зазначено що майнова шкода, яка була заподіяна внаслідок неправомірних рішень, дій чи бездіяльності особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, що була заподіяна майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується у повному обсязі особою, яка її спричинила.

            Якщо Вам не вдасться домовитися мирним шляхом щодо відшкодування Вам збитків, та якщо Ви будете звертатися до суду Вам слід буде в позовній заяві посилатися на зазначені норми законодавства.

До речі, ознайомитися зі змістом вищезазначених норм ЦК України, Ви зможете на нашому сайті в розділі «База знань/Законодавча база».

            Перше, що слід зробити, це повідомити обслуговуючу організацію (ЖЕК, ОСББ).

У випадку якщо існує несправність інженерного обладнання будинку, необхідно звернутися до диспетчерської служби обслуговуючої організації із заявкою про усунення несправності.

Така заявка обов'язково повинна бути зареєстрована у спеціальному журналі та розглянута в день надходження (п. п. 2.3.5., 2.3.6. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених Наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.05 № 76- далі Наказ).

            Для того щоб в майбутньому можна було б пред'явити претензії до винуватців затоплення необхідно обов'язково зафіксувати затоплення квартири у Акті про затоплення квартири.

            Акт затоплення квартири є основним підтвердженнямта доказом залиття Вашої квартири.

            Для цього потрібно одразу звернутися з заявою в довільній формі до обслуговуючої організації про складення Акту про залиття квартири(складається відповідно доформи, встановленої Наказом, форму такого акту Ви можете знайти у підрозділі «Зразки документів» розділу «База знань»).

Нажаль, конкретний строк протягом якої представники обслуговуючої організації мають прибути для складання Акту не встановлений спеціальним законодавством, тому для прояснення цього питання, слід керуватися статтею 20 Закону України "Про звернення громадян", за якою граничний строк розгляду звернень, та заяв складає один місяць.

Тобто скласти Акт про залиття квартириобслуговуюча організація повинна не пізніше одного місяця з моменту одержання Вашої заяви, але як правило це має відбутися одразу після затоплення, що дасть змогу звичайно зафіксувати всі пошкодження та можливі причини залиття.

В Акті вказуються дата події, перелік пошкоджень, нанесених залиттям квартири та речам, які знаходяться в ній, акт підписується членами відповідної комісії та з його змістом мають бути ознайомлені мешканці квартир, які мають відношення до цієї події (винуватець затоплення, Ви, як постраждала особа).

            Якщо є підстави вважати, що залиття відбулося внаслідок недбалості водоканалу чи теплоенерго необхідно залучити їх представників до складання акту.

            Не зайвим буде фото або відео зйомка (при цьому необхідно перевірити актуальність виставленої дати та часу зйомки), їх можна буде подати до суду як доказ.

            Для оцінки збитків затоплення квартири краще провести оцінку збитків та отримати Експертний висновок вартості майнової шкоди, який у разі звернення до суду буде підтверджувати  понесені Вами збитки та визначати їх розмір.

            Так згідно зч. 2 ст. 57 Цивільно-процесуального кодексу України висновок експерта є одним із доказів у справі та має оцінюватися в сукупності з іншими доказами.

            Послуги експерта платні (позитив в тому, що ці витрати можна буде включити до позову та стягнути з винуватців), при виборі експерта, слід перевірити чи має він право на здійснення такої діяльності чи включений до державного реєстру суб’єктів оціночної діяльності, про це можна дізнатися на офіційному сайті Фонду державного майна України:

http://www.spfu.gov.ua/_layouts/SPFUSiteDefinition/RegisterSOD.aspx

Оціночна діяльність експерта регулюється Законом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», положеннями (національними стандартами) оцінки майна з якими Ви можете ознайомитися у разі необхідності на нашому сайті у розділі «База знань».

У випадку якщо Ви не будете чекати поки Вам буде відшкодовано завдані збитки, що може зайняти багато часу, Ви можете відремонтувати  житло за власні кошти, а на підтвердження понесених витрат надати до суду кошторис ремонту, акти виконаних робіт, квитанції, чеки про оплату.

            Наступним кроком для Вас має бути встановлення винних осіб, не обов'язково ним має бути Ваш сусід, затоплення може відбутися і з вини експлуатуючої організації (ЖЕКу, ОСББ), яка обслуговує Ваш будинок та внутрішні комунікації в ньому.

            Якщо ж винуватцями виявляться все-таки сусіди, перш за все, слід спробувати домовитися з ними мирно, тим більше, що у Ваших руках вже будуть докази, які підтверджуватимуть і факт затоплення (Акт про затоплення, фото-, відеоматеріали), і розмір завданих ними збитків (Експертний висновок) тому у Вас великі шанси переконати їх та отримати матеріальне відшкодування.

            Якщо Вам не вдасться домовитися з сусідами, тоді слід звертатися до суду з позовною заявою та зібраними документами, про які мовилося вище.

В разі звернення до суду щодо відшкодування Вам збитків звичайно добре для Вас якщо винуватець залиття (відповідач) має цінне майно (автомобіль тощо) тому що в разі недостатності грошей у нього Ви зможете задовольнити свої вимоги за рахунок такого майна.

Тому під час подання позовної заяви, особливо якщо понесені Вами збитки є дуже значними Вам необхідно разом із позовною заявою подати заяву про забезпечення позову накладення арешту на майно винуватця затоплення, якщо Вам відомо про таке майно.

Накладення суддею на належне відповідачу майно арешту буде гарантією відшкодування завданого Вам збитку та всіх судових витрат.

В тому випадку якщо винуватцем залиття квартири буде ЖЕК, Вам одразу слід звертатися до суду, оскільки наразі на практиці зазначені організації відшкодовують збитки лише на підставі рішення суду.

Зразок позовної заяви, а також заяви про забезпечення позовуВи можете знайти на нашому сайті у підрозділі «Зразки документів» розділу «База знань».

Ремонт у сусіда – як захистити своє право на тишу?

Відповідно до  Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»,  жилі будинки і прибудинкові території належать до захищених об'єктів.

    Особи, які проводять певні роботи (у тому числі ремонтні роботи) на захищених об'єктах, мають дотримуватись наступних вимог:

-       шум  при здійсненні робіт  не повинен  перевищувати установлених санітарними нормами рівнів для відповідного часу доби.  Правилами благоустрою м. Києва встановлені такі допустимі рівні шумів: у денний час — не більше 40 ДБА, у нічний — не більше 30 ДБА;

-       у  час,  із    22.00  до 8.00 години  забороняються   гучний   спів   і викрики, користування  звуковідтворювальною  апаратурою та іншими джерелами побутового  шуму,  проведення  салютів,  феєрверків, використання піротехнічних засобів;

-       проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з 21.00 год  до  8.00 год., а у святкові та неробочі  дні — цілодобово ;

-       особа, яка проводить  ремонтні роботи, зобов'язана повідомити мешканців прилеглих квартир про початок таких робіт.

         За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні.

          Особа, яка проводить роботи, що викликають значний шум, може не дотримуватись вказаних вимог  виключно  у випадках  якщо:

     -  шум із квартири не поширюється за межі  квартири;

     - проводяться роботи, пов'язані з   ліквідацією наслідків аварій, та інших  надзвичайних ситуацій або припинення (попередження) правопорушень;

     -  та в ін. випадках за рішенням місцевої влади.

     Якщо мирним шляхом вам не вдається домовитись із сусідом щодо додержання вимог дотримання нормативів тиші, тоді є можливість притягнути таку особу до відповідальності.

     Кодексом про адміністративні правопорушення в Україні (стаття 182), передбачена  адміністративна відповідальність за порушення вимог законодавства щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму, у вигляді попередження, як мінімум, та штрафу -  від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А якщо порушник повторно, протягом року,  здійснить таке ж порушення, то штраф буде  значно більшим -  від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів порушення тиші.

     Для того, щоб притягти сусіда до  відповідальності необхідно, щоб на нього  було складено протокол про адміністративне правопорушення посадовою особою міліції.

     Тому, якщо вам не вдалося  мирним шляхом захиститись від сусідського шуму – сміливо викликайте працівника міліції за тел.  - 102, який має зафіксувати факт такого  порушення та скласти протокол, який буде правовою підставою до подальшого  покарання порушника тиші.

     Тим самим ви зможете законним шляхом захистити своє право на відпочинок, тишу, і скоріш за все ваш сусід-порушник (інші сусіди) перед початком  ремону діятимуть з урахуванням ваших фізичних потреб та не будуть порушувати громадської тиші.

Как не платить "благодійні внески" за больничный лист, если не прописаны в этом районе.

Многие наши соотечествинники сталкивались с ситуацией когда зарегистрированы по одному адресу, а фактически проживают по другому. И с этого момента бюрократическая машина начинает свою работу. У чиновников и других должностных лиц появляется мотив отказать Вам оказании административных услуг. Далее пойдет речь о получении больничного листка в условиях отсутствия регистрации по месту заболевания (надеемся, что Вы не их тех, кто верит, что УОЗ действительно озабочена Вашим здоровьем?)

Итак, проверенный план действий. Звоните в поликлинику и вызываете врача на дом. На вопрос о медицинской карточке ответьте уклончиво. Когда участковый врач придет к Вам всем видом дайте знать, что Вы тут живете с момента рождения. На вопрос о карточке попросите вести запись на листе А5, потом вклеете, просите открыть больничный лист (при Вас), рецептурный листок по желанию.

Когда полегчает, как ни в чем не бывало приходите в приёмный день к этому врачу. Просите на руки больничный лист. Врач не в праве отказать, выдаёт. И вот здесь начинается самое интересное. Наши поликлиники теперь переименованы в некоммерческие предприятия. И вот для того чтобы выданный ранее больничный лист стал легитимным на работе, необходимо проставить еще 2 печати. Предъявив листок и паспорт, где Вы конечно не зарегистрированы в этом микрорайоне, хранительница печати посылает Вас к заместителю главврача, у которого(й) есть свои дни приёма.

Там Вам могут предложить встать на обслуживание в данной поликлинике.

Всего-ничего, но хотят благотворительность ~200 грн, не прямо конечно, но Вы ж понимаете...

Ну и дополнительно, можете лицезреть бред от несуществуещего территориального медицинского объеденения почему Вам надо встать на постоянное обслуживание:

Нам весь этот бред неинтересен - наша цель бесплатно получить больничный и больше не болеть. Просто забрать не получится, т.к. такое положение дел возможно из-за Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, утверждено приказом МОЗ N 455 від 13.11.2001. Согласно этой инструкции, действительно, п.1.9 больничные "видаються  за наявності заяви-клопотання  особи,  погодженої  з  головним лікарем обраного лікувально-профілактичного    закладу,   або   його   заступником, засвідченої        підписом        та       круглою       печаткою лікувально-профілактичного закладу". Но там есть п.1.10:

Особам,  у яких тимчасова непрацездатність настала поза
постійним   місцем  проживання  і  роботи  (під  час  відрядження,
санаторно-курортного   лікування,    відпустки    тощо),    листок
непрацездатності  (довідка)  видається  за  місцем  їх тимчасового
перебування з дозволу головного лікаря  лікувально-профілактичного
закладу на число днів непрацездатності.

Чтобы не показаться юридически грамотными, передираем нужные нам словестные обороты и уже пишем не "заяву-клопотання", а просим "дозвіл", в чем,  согласитесь, Вам трудно будет мотивированно отказать. Даже если Вы живете на съемной квартире уже много лет, пусть они доказывают, что это для Вас не "постійне місце проживання".

Ниже образец заявления:

Пишите такое заявление, с ним и больничным листом идете к главврачу или заму. Если не хотят подписывать и требуют благотворительный взнос, идете на почту и отправляете заказным письмом с описью ценного вложения.

После такого предложения они как правило понимают, что им придется тратиться на конверт и марку, ведь несвоевременное рассмотрение заявления им грозит неприятностями в прокуратуре.

Какая школа в Днепровском районе должна принять ребенка по месту жительства? (Документ)

Данная информация могла устареть. Следите за датой публикации

Какую документацию должен вести врач?

В последнее время поход к врачу стал сродни походу к гадалке. Но в отличии от гадалки, на врачей государство делает заказ в ВУЗах, обучает их, некоторым платит стипендию и, в конце-концов, трудоустраивает и платит зарплату с наших налогов. В принципе, зарплата не фонтан, но это не означает, что если вы пришли к врачу, то Вы ему, а не он Вам чем-то обязан. Ведь он же согласился на такую работу, с такой зарплатой. И поэтому некоторые врачи хотят на вас заработать. Одним из таких приёмов является сбор всевозможных анализов. При этом, зачастую направление на анализы или дообследование установления диагноза зачастую выдают на таких вот бумажках:

А так может выглядеть само направление (даже с картой проезда):

А так гарантируется правильность результатов анализов - товарным чеком.

В то же время, это всё НЕ ЯВЛЯЕТСЯ медицинской документацией! С точки зрения ответственности врача за такое лечение - это САМОЛЕЧЕНИЕ, которые ВЫ проводите на свой страх и риск.

Самой наиболее частой мотивацией врача в том, почему не выдается направление в какой-нибудь специализорованный государственное (а значит по Закону Украины бесплатное) мединское учреждение является его "личная убежденность" в том, что там не сделают качественное обследование Вам или, не дай Бог, Вашему ребенку. И поэтому, вон там за углом за 100-200 грн. вы получите то же самое, но будете поддерживать какие-нибудь коммерчиские лаборатории и клиники.

Вообще, нормальные врачи, на первое требование "обізнаного" пациента выдают заключения и направления.

Имейте в виду, что имея на руках все рецептурные листки и консультационные заключения, Вы сможете в полной мере воспользоваться всеми благами соцстраха, фонды которого, надеемся, регулярно пополняются с Вашей зарплаты. Ну и напоследок, если врачи утверждают, что такое обследование произвести невозможно, убедитесь ниже в официальном ответе ГУОЗ КМДА