Что делать если затопили соседи?

Если Вы затопили соседей, то скорее всего придется компенсировать т.к. ниже описано как соседям с вас добиться компенсации. Если же еще это не произошло или происходит в данный момент, то есть возможность застраховаться самому и застраховать своё имущество, потому что есть страховые компании, которые страхуют квартиры без осмотра и оценки

Например, если снимать или сдавать квартиру и застраховаться, то это как раз тот случай когда можно избежать многолетних разбирательств как компенсировать ущерб.

Затоплення квартири? На жаль, таке може статися з кожним, але не кожен знає яких дій необхідно вжити, коли трапляється така ситуація.

            Так, незалежно від обставин та причин затоплення квартири Ви маєте право на відшкодування завданих Вам збитків, це передбачено п. 1 статті. 22 Цивільного кодексу України (далі ЦК України), де зазначається фізична особа, яка отримала збиток внаслідок порушення її цивільного права, має право на відшкодування таких збитків, статею 1166 ЦК України, у якій зазначено що майнова шкода, яка була заподіяна внаслідок неправомірних рішень, дій чи бездіяльності особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, що була заподіяна майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується у повному обсязі особою, яка її спричинила.

            Якщо Вам не вдасться домовитися мирним шляхом щодо відшкодування Вам збитків, та якщо Ви будете звертатися до суду Вам слід буде в позовній заяві посилатися на зазначені норми законодавства.

До речі, ознайомитися зі змістом вищезазначених норм ЦК України, Ви зможете на нашому сайті в розділі «База знань/Законодавча база».

            Перше, що слід зробити, це повідомити обслуговуючу організацію (ЖЕК, ОСББ).

У випадку якщо існує несправність інженерного обладнання будинку, необхідно звернутися до диспетчерської служби обслуговуючої організації із заявкою про усунення несправності.

Така заявка обов'язково повинна бути зареєстрована у спеціальному журналі та розглянута в день надходження (п. п. 2.3.5., 2.3.6. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених Наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.05 № 76- далі Наказ).

            Для того щоб в майбутньому можна було б пред'явити претензії до винуватців затоплення необхідно обов'язково зафіксувати затоплення квартири у Акті про затоплення квартири.

            Акт затоплення квартири є основним підтвердженнямта доказом залиття Вашої квартири.

            Для цього потрібно одразу звернутися з заявою в довільній формі до обслуговуючої організації про складення Акту про залиття квартири(складається відповідно доформи, встановленої Наказом, форму такого акту Ви можете знайти у підрозділі «Зразки документів» розділу «База знань»).

Нажаль, конкретний строк протягом якої представники обслуговуючої організації мають прибути для складання Акту не встановлений спеціальним законодавством, тому для прояснення цього питання, слід керуватися статтею 20 Закону України "Про звернення громадян", за якою граничний строк розгляду звернень, та заяв складає один місяць.

Тобто скласти Акт про залиття квартириобслуговуюча організація повинна не пізніше одного місяця з моменту одержання Вашої заяви, але як правило це має відбутися одразу після затоплення, що дасть змогу звичайно зафіксувати всі пошкодження та можливі причини залиття.

В Акті вказуються дата події, перелік пошкоджень, нанесених залиттям квартири та речам, які знаходяться в ній, акт підписується членами відповідної комісії та з його змістом мають бути ознайомлені мешканці квартир, які мають відношення до цієї події (винуватець затоплення, Ви, як постраждала особа).

            Якщо є підстави вважати, що залиття відбулося внаслідок недбалості водоканалу чи теплоенерго необхідно залучити їх представників до складання акту.

            Не зайвим буде фото або відео зйомка (при цьому необхідно перевірити актуальність виставленої дати та часу зйомки), їх можна буде подати до суду як доказ.

            Для оцінки збитків затоплення квартири краще провести оцінку збитків та отримати Експертний висновок вартості майнової шкоди, який у разі звернення до суду буде підтверджувати  понесені Вами збитки та визначати їх розмір.

            Так згідно зч. 2 ст. 57 Цивільно-процесуального кодексу України висновок експерта є одним із доказів у справі та має оцінюватися в сукупності з іншими доказами.

            Послуги експерта платні (позитив в тому, що ці витрати можна буде включити до позову та стягнути з винуватців), при виборі експерта, слід перевірити чи має він право на здійснення такої діяльності чи включений до державного реєстру суб’єктів оціночної діяльності, про це можна дізнатися на офіційному сайті Фонду державного майна України:

http://www.spfu.gov.ua/_layouts/SPFUSiteDefinition/RegisterSOD.aspx

Оціночна діяльність експерта регулюється Законом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», положеннями (національними стандартами) оцінки майна з якими Ви можете ознайомитися у разі необхідності на нашому сайті у розділі «База знань».

У випадку якщо Ви не будете чекати поки Вам буде відшкодовано завдані збитки, що може зайняти багато часу, Ви можете відремонтувати  житло за власні кошти, а на підтвердження понесених витрат надати до суду кошторис ремонту, акти виконаних робіт, квитанції, чеки про оплату.

            Наступним кроком для Вас має бути встановлення винних осіб, не обов'язково ним має бути Ваш сусід, затоплення може відбутися і з вини експлуатуючої організації (ЖЕКу, ОСББ), яка обслуговує Ваш будинок та внутрішні комунікації в ньому.

            Якщо ж винуватцями виявляться все-таки сусіди, перш за все, слід спробувати домовитися з ними мирно, тим більше, що у Ваших руках вже будуть докази, які підтверджуватимуть і факт затоплення (Акт про затоплення, фото-, відеоматеріали), і розмір завданих ними збитків (Експертний висновок) тому у Вас великі шанси переконати їх та отримати матеріальне відшкодування.

            Якщо Вам не вдасться домовитися з сусідами, тоді слід звертатися до суду з позовною заявою та зібраними документами, про які мовилося вище.

В разі звернення до суду щодо відшкодування Вам збитків звичайно добре для Вас якщо винуватець залиття (відповідач) має цінне майно (автомобіль тощо) тому що в разі недостатності грошей у нього Ви зможете задовольнити свої вимоги за рахунок такого майна.

Тому під час подання позовної заяви, особливо якщо понесені Вами збитки є дуже значними Вам необхідно разом із позовною заявою подати заяву про забезпечення позову накладення арешту на майно винуватця затоплення, якщо Вам відомо про таке майно.

Накладення суддею на належне відповідачу майно арешту буде гарантією відшкодування завданого Вам збитку та всіх судових витрат.

В тому випадку якщо винуватцем залиття квартири буде ЖЕК, Вам одразу слід звертатися до суду, оскільки наразі на практиці зазначені організації відшкодовують збитки лише на підставі рішення суду.

Зразок позовної заяви, а також заяви про забезпечення позовуВи можете знайти на нашому сайті у підрозділі «Зразки документів» розділу «База знань».

Добавить комментарий

Plain text

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.