Ремонт у сусіда – як захистити своє право на тишу?

Відповідно до  Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»,  жилі будинки і прибудинкові території належать до захищених об'єктів.

    Особи, які проводять певні роботи (у тому числі ремонтні роботи) на захищених об'єктах, мають дотримуватись наступних вимог:

-       шум  при здійсненні робіт  не повинен  перевищувати установлених санітарними нормами рівнів для відповідного часу доби.  Правилами благоустрою м. Києва встановлені такі допустимі рівні шумів: у денний час — не більше 40 ДБА, у нічний — не більше 30 ДБА;

-       у  час,  із    22.00  до 8.00 години  забороняються   гучний   спів   і викрики, користування  звуковідтворювальною  апаратурою та іншими джерелами побутового  шуму,  проведення  салютів,  феєрверків, використання піротехнічних засобів;

-       проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з 21.00 год  до  8.00 год., а у святкові та неробочі  дні — цілодобово ;

-       особа, яка проводить  ремонтні роботи, зобов'язана повідомити мешканців прилеглих квартир про початок таких робіт.

         За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні.

          Особа, яка проводить роботи, що викликають значний шум, може не дотримуватись вказаних вимог  виключно  у випадках  якщо:

     -  шум із квартири не поширюється за межі  квартири;

     - проводяться роботи, пов'язані з   ліквідацією наслідків аварій, та інших  надзвичайних ситуацій або припинення (попередження) правопорушень;

     -  та в ін. випадках за рішенням місцевої влади.

     Якщо мирним шляхом вам не вдається домовитись із сусідом щодо додержання вимог дотримання нормативів тиші, тоді є можливість притягнути таку особу до відповідальності.

     Кодексом про адміністративні правопорушення в Україні (стаття 182), передбачена  адміністративна відповідальність за порушення вимог законодавства щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму, у вигляді попередження, як мінімум, та штрафу -  від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А якщо порушник повторно, протягом року,  здійснить таке ж порушення, то штраф буде  значно більшим -  від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів порушення тиші.

     Для того, щоб притягти сусіда до  відповідальності необхідно, щоб на нього  було складено протокол про адміністративне правопорушення посадовою особою міліції.

     Тому, якщо вам не вдалося  мирним шляхом захиститись від сусідського шуму – сміливо викликайте працівника міліції за тел.  - 102, який має зафіксувати факт такого  порушення та скласти протокол, який буде правовою підставою до подальшого  покарання порушника тиші.

     Тим самим ви зможете законним шляхом захистити своє право на відпочинок, тишу, і скоріш за все ваш сусід-порушник (інші сусіди) перед початком  ремону діятимуть з урахуванням ваших фізичних потреб та не будуть порушувати громадської тиші.

Комментарии

Я периодически делаю шум в своей квартире перфоратором. Соседка сверху постоянно имеет ко мне претензии из-за шума. При этом ежедневно с утра до вечера складывается впечатление, что в её квартире бросают на пол гирю и Атланты прыгают со шкафа на пол. И соседка считает, что всё нормально потому как это её дети!!!

Мы о шуме перфоратора мечтаем. В квартире №3 в доме 11 по ул. Энтузиастов днём, а особенно среди ночи звучат дикие вопли женщины. То идут проклятья по фамильно всему правительству, то детей чтоб хоронили и т.д. Это сопровождается матами и истерикой.
Вот как быть в этой ситуации?

Добавить комментарий

Plain text

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.