Межа Євробачення

Свято небаченого лівобережного благоустрою з нагоди пісенного телеконкурсу тріумфально завершено! Відповідні комунальні служби можуть полегшено зітхнути та добряче розслабитися на довгі наступні роки аж до подальших авральних робіт до якоїсь чергової дати.

Звісно, жителям власне самої Русанівки гріх скаржитись – тротуар набережної вимощено плиткою, покриття проїжджої частини ретельно заасфальтоване, ажурна огорожа з гербом Києва уздовж неї встановлена. Але варто відійти буквально на пару сотень метрів убік від «стовбової» дороги і…                

Так виглядає «прогулянка» біля Русанівського каналу з боку вулиці Флоренції. Справжня піщана контрольно-слідова смуга відділяє старе бетонне підґрунтя від початку «нової ери» – покладеної згори тротуарної плитки. І ось воно – це щастя!        

Було би смішно, якби не було так сумно.

Пригадую, коли я активно включився в суспільне життя Русанівки, наш масив ще перебував у складі Дарницького району столиці. Тоді, у 1999 році, ми з однодумцями домоглися офіційного визнання Русанівської коси природоохоронною зоною. Саме це стало початком непростого шляху до відродження паркової частини Русанівської набережної та Русанівського бульвару, де розташований пам’ятник М.Гоголю.

Роботи з їх благоустрою були заплановані державною владою у 2009 році після візиту на Русанівку Прем’єр-міністра України Ю.Тимошенко. Це пов’язувалося, перш за все, з 200-річчям від дня народження М.Гоголя. У 2011 року відкриття оновлених об’єктів здійснював вже В.Янукович. Подія приурочувалась до 160-их роковин смерті письменника у 2012 році.

Тому, дякуючи сьогодні усім причетним, пам’ятаймо, що невідомо скільки б довелося зачекати, якби не Євробачення. На жаль, наша влада досі надає перевагу ситуативному піару, особливо перед іноземцями, а не сумлінній повсякденній праці для киян. Підтвердженням цьому є те, що залишається за межею уваги та не потрапляє до переможних реляцій мера. 

16.05.2017                                               

Юрій ЛАГУТОВ

Добавить комментарий

Plain text

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.