Антисемітизм на Русанівці?

Мій добрий знайомий Авігдор Фрейдліс, який очолює Єврейський музично-драматичний театр імені Шолом-Алейхема, бува розповідає мені про випадки побутового антисемітизму, що деінде трапляються з ним час від часу. Не будучи свідком подібних випадків у реальному житті Києва, я сумнівався у наявності таких фактів, припускаючи тут художню гіперболізацію з боку відомого артиста. Та от нещодавно побачив і задокументував для історії цікавеньке «графіті» за адресою: проспект Соборності, 30 (колишній Возз’єднання).

Напис «прикрашав» опорну стінку під зазначеною новобудовою, розташованою між Русанівським каналом і залізничною колією (направо від містка, якщо переходити з Русанівки). Автором цього «перлу» назвався дехто ДовжЄнко, «ґрунтовний» знавець україністики, судячи із редакції його прізвища.

Отже, постає питання: чи дійсно у нас, за місцем проживання, побутує антисемітизм? І це тоді, коли О.Маляревич (люди кажуть, українець єврейського походження) відкрив відремонтовану за гроші Держави Ізраїль школу № 141 на бульварі Шамо, 5. Правда, доступ на територію закладу відтоді закритий для більшості простих жителів Русанівки. Можливо, аби не заважати декому використовувати блага спортивної інфраструктури для власного збагачення у позаурочний час?

Питання, питання, питання… А потім ми дивуємось, звідки беруться «антисеміти»?

03.05.2017                                               

Юрій ЛАГУТОВ

Добавить комментарий

Plain text

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.