Мій депутатський вибір

Позачергові парламентські вибори 2014 року засвідчили, що найглибша точка пострадянської суспільної деградації пройдена. Рух вгору починається, а отже, наближаються часи, коли взаємна повага і довіра між владними інституціями та громадянами стане нормою якісно нового життя. Також намічається позитивна тенденція до зростання ролі справжніх ідей у політичному процесі.

Проте доведеться чимало попрацювати, аби сьогоднішня «каша» в головах виборців перетворилася на тверду переконаність, що кандидат зі своєю програмою – реальний «товар», а голос кожного – ті ж самі «гроші». Жодним чином не навпаки! І «придбана» більшістю шляхом голосування програма (ідея) – це напрям конкретних державно-управлінських дій.

Залежно від представницького рівня (Верховна Рада чи Київська міська) наочним свідченням успішності депутатської роботи мають бути: у першому випадку – дієві справедливі закони, а в другому – прозора система обороту комунальних коштів, аби завжди знати кому і за що платиш податки, збори, рахунки та бачити реальну віддачу щодня, а не лише до «великих свят». Чим ближчим буде результат до такої мети, тим вища вірогідність повторного обрання. Все просто.   
Але обирають не лише самих депутатів. Вони також роблять свій моральний вибір. Вчинки депутата залежать, перш за все, від внутрішнього спонукального мотиву при висуненні власної кандидатури. Тому громадянам, готуючись до голосування, варто спробувати глибше розібратися в особистості потенційного обранця, адже 2015 року ми обиратимемо нову Київраду.

В’ячеслав Чорновіл казав: «Політика не може бути брудною. Вона або чиста й чесна, або це не політика… В іншому разі це – торгівля собою, торгівля іншими людьми, торгівля принципами, меркантильність».

Так само і звичний торгувати бізнесмен, який розводить «благодійність» у вічно «бідних» державі, місті, районі, – несправжній депутат! Подібні особи дезорієнтують суспільство, гальмують його розвиток. Їм вигідно законсервувати грабіжницьке коло розподілу суспільних благ, де простим людям відведена принизлива роль споживачів дрібних подачок перед виборами. Цим вони і займаються, потрапивши до ради.

Кажу так, бо знаю. Будучи у 2002-2010 роках депутатом Дніпровської районної у місті Києві ради, я завжди перебував у принциповій опозиції. Спочатку до «кучмістів», а згодом – до «черновецьких». Разом з нечисленними соратниками ми постійно боролися з ними, не дозволяючи надто розгулятися їхнім апетитам.
У результаті в бюджеті раптом знаходилися кошти, наприклад, для встановлення світлофорів на перехресті Русанівської набережної та Русанівського бульвару; асфальтування доріжки від бульвару О.Давидова до будинку по вул. Ентузіастів, 5/1 і багатьох інших нагальних потреб.   

Влітку 2005 року після перемоги Помаранчевої революції найбільш прогресивні місцеві депутати Києва із багатьох районів спільно штурмували і тривалий час утримували приміщення Шевченківської райдержадміністрації, що на вул. Б.Хмельницького. Майже десять років тому ми вже були здатними в такий рішучий спосіб вимагати від Президента України В.Ющенка люстрації голів усіх районів Києва. Нижче наведено мою історичну фотографію, зроблену товаришем після силового прориву до згаданої будівлі, що символізувала консерватизм старої влади незалежно від району.Нам було вельми складно тоді, оскільки ми випередили час. Суспільство дозрівало повільніше, але мій депутатський вибір, сформований у тій праведній боротьбі, лишається незмінним дотепер: самостійність мислення, критичний погляд на будь-яку владу незалежно від її кольору та рішуча дія в інтересах своїх виборців!
Тільки справжній депутат буде здатен забезпечити, щоб сплачені громадою в бюджет гроші реально поверталися їй у формі якісних комунальних послуг, благоустрою дворів та ремонту будинків, міцних доріг і надійного транспорту, матеріальної допомоги, ефективних медицини та освіти. Не більше і не менше. Це завдання місцевої влади, за виконання яких щоденно розплачується кожен громадянин.

У травні 2014 року, будучи кандидатом в депутати Київської міської ради, я запропонував шлях як ставати справжніми господарями країни, міста, свого будинку. За мене проголосували багато думаючих свідомих людей. Щиро вдячний кожному за підтримку!

Це перспективний вибір тому, що сьогодні ми разом виходимо на новий рівень – створення колективу однодумців для спільної політичної діяльності. Приходьте до моєї приймальні за адресою: вул. Ентузіастів, 5а кожної першої та третьої п’ятниці місяця з 17-00 до 19-00. Запрошую усіх, хто готовий стати пліч-о-пліч. Саме так почнеться творення реального самоврядування та відкритих громадянських структур завтрашнього дня.   

05.12.2014
Юрій ЛАГУТОВ

Добавить комментарий

Plain text

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.